Please enable JS

Czy wiesz że ...

ZWIERZĘTA DOMOWE

DATA: 10 LIPCA, 201T

KATEGORIA: PORADY


CZY WIESZ ŻE ...

Starsze zwierzęta

Życzeniem nas wszystkich jest długie i zdrowe życie naszych ulubieńców, niestety żyją one dużo krócej od nas. Tak jak u ludzi, i u nich nieubłaganie postępuje proces starzenia się organizmu. W trakcie starzenia funkcje narządów wewnętrznych ulegają obniżeniu w wyniku degeneracji komórek i samych organów. Zanim jednak będziemy musieli stawić czoła nieuniknionemu, możemy wydłużyć okres życia zwierzęcia.  Oferujemy program zdrowotny dla starszych zwierząt. Polega on na corocznym przeprowadzeniu pakietu badań diagnostycznych.

Czym jest program zdrowotny dla starszych zwierząta
Są to badania dobrane celowo pod kątem problemów zwierząt starzejących się. Należą do nich:
 
Badanie fizykalne (wykrywamy zmiany zachowania, orientacji i funkcji zmysłów, poruszania się, wydolności fizycznej, funkcji układu oddechowego, krążenia, wydalniczego i pokarmowego)
 
Badanie krwi - badamy stan nerek, wątroby, trzustki, oceniamy zdolności krwiotwórcze, wykrywamy nowotwory.
 
Badanie moczu daje informacje o nerkach i pęcherzu.
 
EKG jest pomiarem funkcji elektrycznej serca, pozwala na stwierdzenie szeregu zmian dotyczących rytmu serca, przewodności elektrycznej, stanu mięśnia sercowego.
 
Echokardiografia to obecnie najbardziej dokładna metoda oceny struktur oraz funkcji serca. Ukazuje pracę mięśnia sercowego, stan wsierdzia i zastawek, pozwala dokonać specjalistycznych pomiarów.
 
Badanie oka pozwala na stwierdzenie zaćmy i jaskry.
 
Badania te wykonujemy corocznie (w przypadku psów ras olbrzymich można częściej). Pierwsze badanie daje nam punkt odniesienia, który ułatwia interpretację odchyleń od normy w kolejnych latach.
 
Jaka jest korzyść z przystąpienia do programu zdrowotnego dla starszych zwierząt? Poza nie kwestionowanymi korzyściami, jakie daje nam ukierunkowana diagnostyka i możliwość szybkiego leczenia, otrzymacie Państwo pakiet badań w cenie stanowiącej 70% kosztów wszystkich testów wykonanych osobno.
Jakie zwierzęta mogą wziąć udział w programie zdrowotnym dla starszych zwierząt?
Wszystkie starsze psy i koty oraz te zwierzęta, które wykazują zmiany w zachowaniu, wyglądzie sierści, osłabienie siły kończyn, zasłabnięcia, ospałość, biegunki i wymioty, zwiększenie ilości moczu i pragnienie, kaszel i duszności, utratę masy ciała.
Czy Państwa zwierzę jest już starsze?
 
Seniorami są:
koty powyżej 8 roku życia,
psy do 10 kg powyżej 8 roku życia,
psy od 10 do 25 kg powyżej 7 roku życia,
psy cięższe niż 25 kg powyżej 6 roku życia,
wilczarze powyżej 5 roku życia.

 

Related items