Please enable JS

Medycyna regeneracyjna

MEDYCYNA REGENERACYJNA
 

Komórki macierzyste - posiadają niezwykle wysokią zdolności różnicowania się w komórki dowolnej tkanki wykorzystuje się w regeneracji przewlekle chorych narządów. W praktyce najczęściej wykorzystywane w terapii choroby zwyrodnieniowej stawów. Uzyskujemy je z własnej tkanki tłuszczowej pacjenta, którą pobiera się chirurgicznie. Terapia komórkami macierzystymi to niezwykle szybko rozwijająca się dyscyplina stosowana w medycynie i w weterynarii. Daje obiecujące efekty i znajduje coraz to nowe zastosowania.

Osocze bogatopłytkowe (PRP) - (platelet-rich plasma) to osocze o skoncentrowanej zawartości płytek. Uzyskuje się je z własnej krwi pacjenta. Tym samym pozyskiwanie tej substancji jest mało inwazuyjne. Aktywność osocza bogatopłytkowego opiera sie na bogactwie czynników wzrostowych, które przyspieszają proces odnowy tkanek. Jako, że PRP uzyskuje się z własnej krwi, eliminowane są reakcje o charakterze immunologicznym.

IRAP - opatentowana metoda, pierwotnie stosowana w medycynie człowieka, uzyskała także zastosowanie w leczeniu zwierząt. Najczęściej wykorzystywana jest w przewlekłych chorobach stawów. Polega na pobraniu krwi od pacjenta i dalszym jej inkubowaniu. W efekcie uzyskuje się produkt niezwykle bogaty w cytokiny, który może być wstrzykiwany w chore tkanki. Daje to efekt odbudowy tkanek i wywiera działanie przeciwbólowe.